Żłobek

Żłobek SUPERSPRAWNI przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 lat.

Codzienne zajęcia grupowe,  plastyczne, sensoplastyczne, odbywają się w harmonii z możliwościami wszystkich dzieci. Grono specjalistów pomaga każdemu dziecku uzyskać kluczowych kompetencji dzieciństwa: samodzielności fizycznej, społecznej i psychicznej.

W ramach tygodniowego grafiku odbywa się:

  • Gimnastyka z rehabilitantem
  • Logorytmika
  • Zajęcia muzyczne
  • Zajęcia sensoplastyczne
  • Język angielski

Szczególną troską otaczamy również wcześniaki – wierzymy, iż w wielu przypadkach czas, który został im odebrany, można z powodzeniem nadrobić. Jednocześnie to placówka przystosowana do potrzeb dzieci zdrowych, z zaburzeniami rozwojowymi oraz z niepełnosprawnościami.

Ogranizacja dnia

Dzień rozpoczynamy o godzinie  7.00, kończymy o 17.00. Z reguły dzieci przychodzą w godzinach 7.00-9.00 zaczynając od śniadania i swobodnej zabawy. W ciągu dnia organizujemy dzieciom rozmaite warsztaty tematyczne (np. muzyczne, sportowe, plastyczne), aktywnie wspieramy ich rozwój (czytanie bajek, indywidualne sesje z fizjoterapeutą lub logopedą), ale też dajemy czas na regenerację sił. Jest czas na zabawę oraz na drzemkę – trzymamy się ustalonego planu dnia, lecz oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, bo maluszki muszą czuć się jak u siebie. Jeśli pogoda sprzyja, wychodzimy z dziećmi do naszego zewnętrznego ogródka zabaw. Zawsze  uwzględniamy indywidualne potrzeby naszych podopiecznych.

Organizacja grupy

Czas spędzony w sali żłobkowej mija w bardzo radosnej atmosferze. Wielopłaszczyznowe zajęcia rozwijają zmysły naszych maluszków tak jak bajkoczytanie i wierszykowanie. Wszystkie dzieci mogą również korzystać z rehabilitacji, spotkań z psychologiem, logopedii i terapii integracji sensorycznej.

Kuchnia

Korzystamy z usług firmy cateringowej Raz Dwa – catering. Menu to zdrowe i zbilansowane posiłki odpowiadające gustom najmłodszych. Z rodzicami  konsultujemy kwestie alergii czy szczególnych potrzeb żywieniowych. Tygodniowe menu wysyłamy pocztą elektroniczną.

Adaptacja

Zmiana środowiska wiąże się często z dużym stresem. Stopniowe przyzwyczajanie dziecka do nowego miejsca i opiekunów jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego w tym względzie jesteśmy bardzo elastyczni. Zachęcamy, by na początek przyjść wraz z dzieckiem, spędzić tu kilka godzin i stopniowo przyzwyczajać malucha do nowej sytuacji. W kolejnych dniach sugerujemy zostawiać dziecko na coraz dłuższy okres czasu, by adaptacja przebiegła bezboleśnie oraz z korzyścią dla maluszka.

Integracja

Nasze drzwi otwarte są dla wszystkich dzieci – także tych z niepełnosprawnościami. To właśnie wspólna zabawa jest elementem, który najlepiej pobudza do działania. Brak podziału na grupy wiekowe to dodatkowy i równie istotny aspekt, dzięki któremu maluszki szybciej przyswajają pożądane zachowania – bo kto, jak nie inne dziecko, jest najlepszym wzorem do naśladowania?

Nasze otoczenie